LadyCup LadyPad LadyP

Často kladené dotazy (FAQ)

 

 

LadyCup – FAQ

Jaký materiál je použitý na výrobu LadyCup?

Jedná se o vysoce kvalitní lékařský silikon. Použitý materiál má všechny nezbytné certifikáty pro použití v lékařství.

Použití lubrikačního gelu pro snadnější zavedení

Doporučujeme používat výhradně lubrikační gel na vodní bázi. Zvláště doporučujeme při prvním zavedení menstruačního kalíšku nebo mladým dívkám, které ještě nerodily.

Jaké jsou velikosti LadyCup?

Menstruační kalíšek LadyCup je vyráběn ve dvou velikostech:

S (mall) – vhodný pro ženy, které ještě nerodily nebo ženy do 25 let
L (arge) – vhodný pro ženy, které již rodily nebo ženy nad 25 let

Držátko o velikosti 19/13 mm je možné libovolně zkrátit na délku, která Vám bude nejvíce vyhovovat. Držátko je možné i zcela odstranit. Věnujte prosím pozornost správnému zkrácení, aby nedošlo k požkození LadyCup! Pro zkracování použijte ostrý nůž nebo nůžky.

Alergie

S používáním menstruačního kalíšku nejsou známy žádné alergické projevy, které se můžou například vyskytnout používáním latexu.

Můžu bezpečně používat menstruační kalíšek i v noci?

Ano, stejně jako používáte menstruační kalíšek v průběhu dne používejte i v noci a to až v 8 hodinovém intervalu vyprazdňování.

Je možné používat menstruační kalíšek i při sportu?

Menstruační kalíšek je ideální pro veškerou sportovní činnost!

A co silná menstruace? Pomůžeme mi menstruační kalíšek?

Ano, menstruační kalíšek je plně funkční i při silné menstruaci. Do jeho obsahu se vejde 3× více menstruační krve, než dokáže absorbovat menstruační vložka nebo tampon. To pro Vás znamená, že kalíšek budete vyprazdňovat méně častěji než měnit klasické hygienické pomůcky.

Veřejné záchody? Jak použít kalíšek?

Jednoduše si vezmete sebou malou láhev vody pro možnost opláchnutí kalíšku. Alternativně můžete kalíšek otřít toaletním papírem a důkladněji omýt až při vhodnější příležitosti.

Moje menstruace je velmi slabá a je pro mě bolestivé vyjímat tampon

Používejte kalíšek i když je menstruace velmi mírná. Kalíšek nic neabsorbuje a nepůsobí suchost. Vyjímání a zavádění kalíšku je daleko pohodlnější než manipulace s tamponem.

Začala jsem poprvé menstruovat. Můžu používat kalíšek?

Ano, mladé dívky jsou fyzicky schopné používat menstruační kalíšek. Kalíšek je možné používat od úplně první periody. Vaše těla jsou schopné porodit dítě normální velikosti již v tomto věku! Samozřejmě čím více se seznámíte se svým tělem, tím jednodušší to celkově bude. Tak jako s používáním tamponů, bude s počátku zapotřebí trochu tréninku včetně možné lubrikace pro jednoduché zavedení kalíšku.

Jak je kalíšek odesílán? V jakém balení? Je diskrétní?

Zásilka je doručena v kartonovém nebo obálkovém obalu. Nikde není uvedeno označení zboží. Jako odesílatel je uvedena firma Jaguara, s.r.o.. Menstruační kalíšek si můžete nechat doručit i na pracoviště svého přítele a nemusíte se obávat, že způsobí pohoršení, popřípadě ostudu a smích.

 

LadyP – FAQ

Z jakého materiálu je vyrobeno LadyP?

LadyP je vyrobeno výhradně z kvalitního lékařského silikonu s veškerou atestací. Není použit žádný plastový nebo latexový materál. Použité barvy jsou s atestací, využívané v potravinářském a zdravotnickém průmyslu.

Jaká je životnost a znovupoužitelnost LadyP?

Životnost a znovupoužitelnost při správné údržbě je až 15 let. Vyvarujte se možného požkození silikonu ostrým předmětem!

Údržba LadyP

Ideální je omytí vodou při použití mýdla pro intimní hygienu LadyGel. Při cestování, nebo když není k dispozici voda, použijte vlhčené intimní ubrousky LadyWipe.
Pro údržbu můžete použít sterilizační roztok vytvořený jednoduše dle návodu ze sterilizační tablety Milton. Tuto variantu ošetření Vám doporučujeme provést jednou za delší dobu nebo pokud jste LadyP dlouho nepoužívala.
Jako alternativu můžete LadyP i vyvařit – dostatečný čas je 4–5 min. Pozor! Při vyvaření vody může dojít k připálení silikonu a jeho znehodnocení.

Proč není LadyP jednorázové?

O jednorázové vyrobky je stále menší zájem. Moderní žena dnes přemýšlí ekologicky a ekonomicky!

Ochrana LadyP

Po použití uschovejte LadyP v praktickém pouzdře.

Jaká je velikost LadyP?

Rozměry LadyP jsou 95 mm na výšku, 60 mm na šířku a 154 mm na délku.

Návod k použití:

  1. Přiložte k tělu aby LadyP plně těsnilo
  2. Nasměrujte spravným směrem a použijte
  3. Uložte zpět do pouzdra nebo jakéhokoliv plastikového sáčku pro další použití
    (dle možnosti otřete vlhčeným intimním ubrouskem nebo opláchněte vodou a intimním mýdlem)

 

LadyPad – FAQ

Z jakého materiálu jsou vyrobeny vložky LadyPad?

Vložky LadyPad jsou vyrobeny ze 70% BIO bambusu a 30% certifikované BIO bavlny.

Výhody LadyPad

Slipové vložky: velikosti XS, S, M, L

Tenká, mimořádně měkká a savá jednodílná slipová vložka je ideální pro lehkou každodenní ochranu nebo pro chvíle, kdy nemáte k dispozici menstruační kalíšek. Tato prodyšná vložka je pohodlná, snadno se pere a snadno se používá.

Vkládací vložky a slipové vložky: velikosti S, M, L

Nepropustné vložky jsou ideální pro použití přes den. Tyto vložky se skládají z pouzdra a vyjímatelných vložek a jejich součástí je nepropustná vrstva.

Vkládací vložky: velikosti S, M, L

Nepropustné vkládací vložky jsou ideální pro použití přes den. Jejich součástí je nepropustná vrstva. Tyto vnitřní vložky absorbují většinu menstruační krve.

Rozměry

Vkládací vložky
Slipové vložky
Vkládací a slipové vložky
 
L: 230×70 mm
L: 250×200 mm
L: 250×200 mm
 
M: 215×70 mm
M: 240×185 mm
M: 240×190 mm
 
S: 200×70 mm
S: 220×180 mm
S: 230×180 mm
 
 
XS: 200×170 mm
 
 

Údržba LadyPad

Vložky LadyPad lze prát v pračce i v ruce a sušit v sušičce. Před použitím svou novou vložku LadyPad jednou vyperte. Vložka vám vydrží 3–5 let při dodržování pokynů k údržbě. Zapínací sáček na praní vložek LadyPad.

Proč nejsou LadyPad jednorázové?

O jednorázové vyrobky je stále menší zájem. Moderní žena dnes přemýšlí ekologicky a ekonomicky!

Jaké jsou velikosti LadyPad?

Vložky LadyPad jsou k dostání ve čtyřech velikostech a třech typech

Návod k použití:

Vložku LadyPad přiložte potištěnou stranou na kalhotky. Ohněte křidélka a zapněte patentky. Nesprávné umístění může vést k nižšímu pohodlí a nižší účinnosti vložky LadyPad. Upozorňujeme, že vnitřní vkládací vložky nejsou určeny k nošení bez vnějšího pouzdra. Vnitřní vložku vložte do pouzdra. Vložky LadyPad jsou dobrou volbou i v případě inkontinence.

Důvěra v textil. Testováno na škodlivé látky (podle normy Oeko-Tex Standard 100).

 

Jak využít slevový kupón?